چرا نباید سئو سایت را متوقف کنیم؟

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو سایت یکی از موثرترین روش‌ها برای ایجاد حضور آنلاین برای کسب وکارها است. این کار به سایت شما این امکان را می‌دهد که در رتبه‌بندی موتورهای جستجو امتیاز بالاتر و در نتیجه ترافیک بیشتری را هم به دست آورید. اینکه بدانیم چه مدت باید سئو را انجام دهیم؟ و آیا می‌توانیم به سئو پایان دهیم؟ آیا ممکن است تلاش‌های خود در جهت بهینه سازی برای موتورهای جستجو را برای مدتی متوقف کنیم، بدون اینکه نتیجه، معکوس گردد؟ نکاتی هستند که در این مقاله به تمام آن‌ها می‌پردازیم. ما به این خواهیم پرداخت که وقتی سئو را کنار می‌گذارید چه اتفاقی می افتد و آیا باید از خدمات بهینه سازی موتور جستجو خداحافظی کرد؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

اگر سئو سایت را متوقف کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر از انجام Seo اجتناب کنید، رتبه‌های پایین‌تری را در نتایج جستجو خواهید دید. این باعث کاهش بازدید مستقیم و حضور کمتر در اینترنت می‌شود. تا زمانی که از تاکتیک‌های سئو برای بهبود رتبه خود استفاده نکنید، سقوط ادامه خواهد داشت. این بدان معنا نیست که فرض کنیم رتبه‌ها در یک چشم به هم زدن سقوط می‌کنند. بعد از اینکه سئو را ترک کردید، احتمالاً برای چندین هفته تا چند ماه تفاوتی نخواهید دید. با این حال، رتبه بندی با گذشت زمان بدتر می‌شود.

 ترافیک ارگانیک شما یعنی تعداد افرادی که از لیست‌های ارگانیک در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) به سایت شما می‌آیند، با کاهش رتبه بندی جستجوی شما کاهش می‌یابد. اهمیت ترافیک ارگانیک در این است که بیش از نیمی از کل ترافیک اینترنت را تشکیل می‌دهد و می‌تواند به افزایش 40 درصدی فروش یک شرکت کمک کند. از آنجایی که حدود 75 درصد از کاربران در صفحه اول نتایج جستجو باقی می‌مانند، حتی یک افت جزئی در رتبه بندی ممکن است تأثیر عمده‌ای داشته باشد.

سئو سایت

در حالی که سرعت کاهش رتبه‌ها و ترافیک ارگانیک از پلتفرمی به پلتفرم دیگر متفاوت است، اگر تمام تلاش‌های خود را برای بهینه سازی موتورهای جستجو به طور کلی متوقف کنید،  کاهش ترافیک سایت و بازدید مخاطبین از سایت حتمی است.

چرا اجتناب از توقف سئو بسیار مهم است؟

سئو سایت کار یکبار مصرف نیست. یک رویکرد طولانی مدت است و حفظ رتبه‌های بالا مستلزم کار مداوم است. بنابراین، چرا حفظ سئو در حال اجرا حیاتی است؟ برخی از مهمترین دلایل آن عبارتند از:

1. SEO یک میدان جنگ بی پایان است.

آیا به ترک خدمات بهینه سازی موتور جستجو  فکر می‌کنید؟ به یاد داشته‌باشید که رقبا این کار را نخواهند کرد. اگر سئو کار نمی‌کنید، رقبای شما به راحتی از شما پیشی خواهند گرفت. اگر در حالی که سایت شما راکد است، آن‌ها به کار بر روی سئو سایت خود ادامه دهند، سایت آن‌ها به ناچار در نتایج جستجو از شما جلو خواهد زد.

شرکت برنامه نویسی و نرم افزاری

2. گوگل ممکن است معیارهای رتبه بندی خود را تغییر دهد

الگوریتم گوگل برای رتبه بندی نتایج دائما در حال تغییر است. برای همگام شدن با این پیشرفت‌ها، باید برنامه خود را به صورت دوره‌ای به روز کنید. چیزی که ماه گذشته به خوبی کار می کرد ممکن است در این ماه کار نکند. به روز رسانی منظم سایت حتی به شما کمک می‌کند رتبه بالاتری کسب کنید. الگوریتم گوگل می تواند از “تازه بودن” به عنوان معیار رتبه بندی استفاده کند. اگر اجرای یک کمپین سئو را متوقف کنید و سایت خود را به صورت کاربرپسند به طور منظم به روز نکنید، ممکن است رتبه شما آسیب ببیند.

“به همین دلیل است که همیشه بهتر است یک آژانس سئو حرفه ای استخدام کنید که در مورد این تغییرات به روز باشد و استراتژی سئوی خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید.”

3. فرصت ها را از دست خواهید داد

اگر سئو را انجام ندهید، شانس زیادی برای ایجاد ترافیک را از دست خواهید داد. هر محتوای جدیدی فرصت تازه‌ای برای رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو است. محتوای تازه همچنین به شما امکان می‌دهد برای کلمات کلیدی جدید رتبه بندی کنید و به طور بالقوه تعداد افرادی را که به سایت شما می‌آیند افزایش می‌دهد. حتی اگر سئو کار نمی کنید، مطمئناً باید تعمیر و به روزرسانی‌های معمول سایت را مانند ایجاد تغییرات در طراحی یا اضافه کردن صفحه محصول جدید را انجام دهید. این تغییرات پتانسیل بهبود سئوی شما را دارند. اگر در حین انجام این تغییرات خدمات سئو را در نظر نگیرید، رتبه شما آسیب می‌بیند.

شرکت برنامه نویسی و نرم افزاری
خدمات وردپرس

4. خطر نادیده گرفتن

اگر اجرای خدمات سئوی خود را متوقف کرده باشید، نمی‌توانید به تهدیدات یا مشکلات ایجاد شده در رابطه با سئو سایت خود توجه کنید، همین اتفاق باعث می‌شود مخاطبین و ترافیک را از دست بدهید. اگر عملیات بهینه‌سازی سایت متوقف شده باشد، ممکن است برخی از مشکلات فنی را نادیده بگیرید، 

بنابراین، آیا اجتناب از بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو، کار هوشمندانه‌ای است؟ اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از سئوی سایت خود ببرید، باید به طور مرتب روی آن سرمایه‌گذاری کنید. حتی اگر قبلاً برای برخی از کلمات کلیدی به بالای رتبه بندی صعود کرده‌اید، اگر از سئو فاصله بگیرید ممکن است جایگاه خود را از دست بدهید.

نتیجه گیری

سئو سایت یک بازی طولانی است. برای راندن به جلو زمان می‌برد و حرکت دادن آن نیز به زمان نیاز دارد. بسیار شبیه یک عضله، حفظ آن بسیار آسان‌تر از به دست آوردن آن است. اگر در گذشته سئو سایت را به تعویق انداخته‌اید، زیرا وقت کافی برای اختصاص دادن به آن را ندارید، یا اگر هرگز آن را شروع نکرده اید. ما دوست داریم در مورد اینکه چگونه می‌تواند حضور آنلاین کسب و کار شما را در شبکه‌های مجازی افزایش دهیم، صحبت کنیم. برای نیازهای بهینه سازی موتور جستجوی خود با کارشناسان سئو حرفه‌ای ما تماس بگیرید!

اشتراک گذاری در :
رزرو وقت مشاوره
30 دقیقه مشاوره پروژه شما
Loading...